نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن

نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن در منزل و سالن آرایش

روز به روز کاشت و زیبایی ناخن در بین دختران و بانوان ایرانی رواج بیشتری پیدا میکند. دلیل اینکار هم شاید این است که اکثر آنها ناخن های مستعدی برای رشد ندارند که به کاشت ناخن به صورت مصنوعی روی می آورند. به هر حال این کار علاوه بر زیبایی که به ناخن شما اضافه خواهد کرد معایبی هم دارد که البته قصد نداریم این بحث را بررسی کنیم. ما در این مطلب قصد داریم به چند مورد از نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن بپردازیم که در ادامه از شما دعوت میکنیم ما را همراهی کنید.

کار با مواد شیمیایی و شوینده های بهداشتی

سعی کنید پس از کاشت ناخن از کار کردن با مواد شوینده بدون دستکش خودداری کنید. همچنین بهتر است سراغ حلال های صنعتی که تقریبا در هر خانه ای موجود است نروید.

ضربه به ناخن پس از کاشت ناخن

شایعترین عامل آسیب ناخن وارد شدن ضربه به آن است. این ضربات معمولا در حین حوادث کاری، تصادفات وسایل نقلیه، سقوط از ارتفاع و یا فعالیت های ورزشی ایجاد میشوند. قطعا این گونه ضربات می تواند به کلی ظاهر ناخن مصنوعی شما را خراب کند.

تماس به اشیاء آلوده پس از کاشت ناخن

قطعا آلودگی و تماس با وسایل آلوده می تواند اولین گزینه برای رعایت ایمنی و سلامت کاشت ناخن شما باشد. البته به گفته برخی متخصصان کاشت ناخن خود باعث جمع شدن انواع آلودگی در زیر ناخن و بروز برخی بیماری های پوستی و عفونت های قارچی خواهد شد.