مراحل کاشت ناخن - قسمت دوم

چسباندن ناخن
- اندازه مناسب براي ناخن را پيدا كنيد. اگر بلند يا نوك ناخن مناسب انگشت­هاي شما نباشند بهتر است آنها را كوتاه يا مدل ديگري در بياوريد. براي چسباندن ناخن­ها از چسب ناخن استفاده مي­شود. چسب ناخن را روي ناخن مصنوعي قرار داده و آن را به ناخن طبيعي بچسبانيد.
لازم است به مدت 5 ثانيه ناخن را نگه داريد تا خشك شود. اين كار را روي 10 ناخن انجام داده و سپس ناخن­ها را به طول مورد نظر برسانيد.
- اگر ناخن را اشتباهي قرار داديد يا خوب جا نگرفت، به سرعت آن را چند دقيقه در آب قرار دهيد و بعد خشك كرده و دوباره استفاده كنيد.
- بهتر است از مقدار كمي چسب استفاده كنيد يعني به اندازه­اي كه پوست لمس نشود .


تهيه پودر ناخن
ليكوئيد و پودر اكريليك را در دو ظرف مجزا بريزيد. توجه داشته بشيد كه اين مواد شيميايي قوي هستند و در هنگام تهيه مي­توانند سمي باشند. بنابراين حين انجام اين كار مطمئن شويد كه در محيط انجام شده تهويه مناسب وجود دارد.


طريقه براش كشيدن:
قلمو يا براش را داخل ظرف مواد كاشت قرار داده و خوب آن را آغشته به مواد كنيد. براش يا قلمو را روي ظرف ميكشيم تا حباب يا ذره­هاي پودر باقي نمانده باشند.
زماني كه براش آغشته به مواد شد براي جلوگيري از برداشت اضافه، مواد را برش دهيد. زماني براش آغشته به مواد قابل استفاده است كه در انتهاي آن يك توپي از مواد ايجاد شده باشد.
- بايد چندين بار تمرين كنيد تا نسبت صحيح برداشت مواد را بدست آوريد.
- مايع آماده شده كه روي براش به صورت توپ درآمده بايد غلظتي مناسب داشته باشد.
- بايد مرطوب و انعطاف پذير باشد البته نبايد رطوبت زيادي هم داشته باشد. اكريليك بايد به براش نفود كند و از آن خارج شود. اگر رطوبت مواد زياد بود مي­توان با استفاده از يك دستمال رطوبت اضافي براش را گرفت.
- مخلوط آكريليك را روي ناخن خود بماليد. مخلوط را روي مركز صدف ناخن قرار داده و آن را به سمت نوك ناخن هدايت ميكنيم. بايد آن را با سرعت و مهارت پخش كنيد تا سطح ناخن صاف بماند. كمي از مواد را به سمت قوس ناخن در نزديكي كوتيكول هل دهيد. اما سعي شود كه به كوتيكول نچسبانيد. با حركت دايره­اي سعيد كنيد كه مواد را به كوتيكول نزديك كنيد.
به هيچ عنوان از دست براي صاف كردن مواد استفاده كنيد.
- در هر بار براش كشيدن و قرار دادن پودر روي ناخن بايد براش را خشك كرد. البته اگر مايع خوب به خورد براش رفته و از براش آويزان است و انعطاف خوبي دارد نيازي به انجام چنين كاري نيست.
- براي جلوگيري از ايجاد برآمدگي­ها يا ذرات چسبيده به مواد ميتوان از براش كوچك­تر در جهت از بين بردن­ حباب­ها استفاده كرد.
- كار با مقدار كمتري از مواد روي ناخن­ها بهتر انجام مي­گيرد.
- اگر مواد پودر ناخن را به درستي روي ناخن پخش كرده باشيد. بايد يك منحني ملايم در جايي كه ناخن مصنوعي به ناخن طبيعي شما متصل شده است، وجود داشته باشد. نبايد آن قسمت يك سطح خشن ايجاد شود. براي اينكه ناخن­ها اين حالت را داشته باشند. شايد لازم باشد كه بيشتر از يك گلوگه آكريليك در انتهاي براش استفاده كرد.
- مواد اكريليك ناخن را روي كوتيكول اعمال نكنيد. اين مواد بايد چند ميلي متر بالاي كوتيكول شروع شده و بعد آن را به ناخن رساند و از رسيدن آن به پوست جلوگيري شود.
- اجازه دهيد اكريليك خشك شود. قبل از اينكه آكريليك به طور كامل روي ناخن اعمال شود حدود ده دقيقه بايد اجازه دهيد تا مواد روي ناخن خشك بشوند. اگر مي­خواهيد از خشك شدن مواد اطمينان حاصل كنيد، ميتوانيد با دسته براش ضربه­اي آرام بزنيد تا اينگونه از خشك شدن اكريليك اطمينان حاصل كنيد و ناخن براي مرحله بعدي آماده است.


مرحله آخر كاشت ناخن
- در مرحله آخر ميتوانيد اگر خواستيد يك بار ديگر ناخن­ها را سوهان بكشيد و آن را بيشتر به شكل و شمايل مورد نظر در ذهنتان نزديك كنيد تا بيشتر به انگشتان دست شما بيايد.
- حالا مي­توانيد از كاور ناخن استفاده كنيد. البته اين سليقه­ي شماست كه از كاور رنگي استفاده كنيد يا اينكه رنگ كاور ناخن به صورت رنگ طبيعي ناخن­ها باشد. استفاده از كاور ناخن هم يك سطح ديگر ايجاد كرده و باعث استحكام آن ميشود و هم ناخن­ها را صاف­تر و براق­تر ميكند.
- از ناخن­هاي خود محافظت كنيد. پس از دو هفته ناخن­هاي طبيعي رشد مي­كنند. يا كاشت را دوباره انجام دهيد يا ناخن­ها را ترميم كنيد.
- تشخيص قارچ يا عفونت: توجه داشته باشيد براي حفظ سلامتي ناخن­هاي طبيعي خود اگر ناخن­ها سبز يا زرد بودند به هيچ عنوان كاشت ناخن را ادامه ندهيد. در اين حالت ناخن دچار قارچ شده است. قارچ و عفونت­ها و ساير بيماري پوستي ناخن از بين نمي­روند و نياز به درمان دارند.
اگر ناخن­هاي مصنوعي را در اين حالت روي آنها قرار دهيد وضعيت بدتر خواهد شد. قارچ ناخن بسيار مُسري است و بايد در كاشت ناخن از ابزار ضد عفوني شده استفاده كرد.