مراحل کاشت ناخن - قسمت اول

خريد لوازم كاشت ناخن
- براي تهيه لوازم و مواد كاشت ناخن از يك كيت كامل لوازم كاشت ناخن استفاده كنيد. اگر اولين بار است كه كاشت ناخن انجام مي­دهيد پس استفاده از يك كيت كامل لوازم كاشت ناخن بهتر است. كيت كاشت ناخن شامل همه­ي چيزهايي است كه شما برای شروع نياز داريد. البته دستورالعمل­های داخل آن نيز مهم­تر مي­باشد.

تركيبات پودر و مواد كاشت ناخن را حتما بررسي كنيد تا حاوي EMA باشد. EMA، ماده­اي شبيه آكريليك دندان مي­باشد و برای كاشت ناخن نيز مورد استفاده قرار مي­گيرد. بهتر است برای انتخاب جنس و رنگ خوب آكريليك از برندهاي معروف يا برندهايی كه در گوگل سرچ كرده­ايد استفاده كنيد.

مراحل ابتدايي كاشت ناخن
- خريد مواد به صورت جداگانه: ممكن است شما تصميم بر خريد مواد به صورت جداگانه داشته باشيد. ممكن است بخواهيد بعد از رشد ناخن نيز از آكريليك استفاده كنيد. پس از او بايد چسب نوك ناخن و ناخن مصنوعي نيمه را هم بخواهيد. كه بعد مي­توانيد ناخن­هاي مصنوعي را به نوك ناخن چسبانيده و ناخن­ها را به شكل و اندازه مورد نظر خود در بياوريد.- پودر كاور ناخن: پودر كاور ناخن معمولي روي ناخن­هاي اكريليك تأثير چنداني نمي­گذارد و تقريبا رنگ ناخن طبيعي ميباشد.
- پودر ليكوئيد و آكريليك: ليكوئيد مايع و آكريليك بايد با هم مخلوط شود تا مواد براي تشكيل پودر توليد شود.
- ظرف و پرايمر: براي مخلوط مواد نياز به يك پرايمر و ظرف نياز داريد. پرايمر بهتر است حدود 12-8 سانتي متر باشد.

آماده سازي پودر كاشت
- شايد مشتاق باشيد عمل كاشت ناخن با پودر را روي ناخن­هاي خود يا ناخن­هاي ديگران انجام دهيد اما قبل از آن بهتر است نسبت به آلرژی داشتن يا نداشتن به آن مطمئن شويد. پس به جاي 10 انگشت ابتدا روی يك انگشت امتحان كنيد و اگر حساسيتي ايجاد نكرد روی بقيه انگشت­ها انجام شود.
فراموش نشود كه اينها مواد شيميايي قوي هستند و ضرر دارند پس حتما قبل از استفاده روي يكي از ناخن­ها امتحان و تست شود. البته استفاده از داروي ضد قارچ كه يكي از ضروريات كاشت ناخن مي­باشد.

- تميز و ضد عفوني كردن ناخن قبل از استفاده: در ابتدا براي استفاده از ناخن بايد آن را تميز كنيد. به اين منظور بايد آن را در استون خالص قرار دهيد تا تميز شود. به هيچ عنوان از لايه بردار ناخن استفاده نكنيد چون ناخن­ها را بسيار نازك مي­كند و به آنها آسيب ميزند.
زيرسازی
- تميز كردن ناخن و كوتاه كردن آنها براي يك كاشت موفق بسيار مهم است. مي­توان براي مرتب سازي ناخن­ها از سوهان ناخن استفاده كرد. قطر ناخن­ها را بايد چند ميلي متر كمتر كرد. براي انجام اينكار بايد از سوهان برقي استفاده كنيد.
سوهان كشي ناخن­ها: از يك سوهان برقي ناخن استفاده كنيد تا سطح ناخن كمي زبر و خشن شوند و از حالت براقي دربيايند. اين سطوح زبر و سوهان شده يك وضعيت بهتري را براي كاشت ناخن ايجاد مي­كنند.

جدا كردن ناخن از كوتيكول: براي اينكه ناخن­هاي مصنوعي بهتر بچسبند بايد اطراف كوتيكول ناخن را به عقب فشار داده تا حالت قوس مانند ايجاد شود. بعد بتوان ناخن را از كوتيكول دور و جدا كرد. استفاده از يك ابزار چوبي براي انجام اين كار مناسب­­تر خواهد بود.
يك راه ساده تر براي جدا كردن پوست ناخن از كوتيكول اين است كه ناخن­ها خيس باشند. قبل از استفاده بهتر است ناخن­ها را چند دقيقه در آب گرم قرار دهيد تا راحت­تر بتوانيد اين كار را انجام دهيد.

استفاده از پرايمر ناخن
- اگر از پرايمر ناخن استفاده كنيد. پرايمر مي­تواند رطوبت و چربي باقي مانده روي ناخن را بگيرد. اين مرحله كاشت ناخن بسيار مهم است چرا كه استفاده از پرايمر بايد خوب انجام بگيرد تا چسبندگي ناخن بهتر صورت بگيرد. ولي اگر روي ناخن­ها رطوبت و چربي باقي بماند چسبندگي ناخن به خوبي انجام نمي­گيرد.

- شستشو با پنبه يا يك دستمال كاغذي آغشته به استون: سطح ناخن را با يك دستمال كاغذي يا پنبه آغشته به استون تميز كنيد.
- پرايمرهاي ناخن اسيدي هستند: در استفاده از پرايمرهاي ناخن احتياط كنيد چرا كه پرايمرهاي ناخن حاوي اسيد هستند و ممكن است باعث سوختگي پوست شوند.