فواید استفاده از بیس کات

بیس کت (Base coat) و تاپ کت (Top coat) محلول‌هایی هستند که یک لایه زیر و یک لایه روی لاک ناخن استفاده می شوند.هدف از استفاده base coat نگهداشتن لاک روی ناخن هست، و هدف از استفاده top coat مهر و موم کردن لاک و دادن درخشندگی بیشتر به لاک. استفاده از این دو، ماندگاری لاک و زیباییش رو افزایش میده .

بیس کت (base coat) به ناخن هایتان بزنید.این کار نه تنها باعث خواهد شد دوام لاک ناخنتان بیشتر شود، بلکه از زرد شدن ناخن هایتان نیز جلوگیری خواهد کرد. base coat اولین لایه زده شده روی ناخن است . این لایه معمولا میتواند لاک‌های تقویت کننده باشد یا یک سری مواد سفت کننده ناخن باشد. این لایه برای این استفاده میشود که اولا لاک به مدت بیشتری میماند دوما ناخن به مرور زمان رنگ نمیگیرد.

1- بیس کت دوام مانیکور را بیشتر می‌کند.
بیس کت را به عنوان یک چسب دو‌طرفه باید در نظر بگیرید که از یک طرف روی ناخن قرار می‌گیرد و روی دیگر آن به لاک نهایی می‌چسبد تا استحکام خوبی میان لاک و ناخن برقرار شود. از طرف دیگر لاک پایه انعطاف‌پذیری لاک‌ را بیشتر می‌کند و از آنجایی که مواد شیمیایی سلولوزی بیشتری در آن استفاده شده است، لاک نهایی به خوبی به ناخن می‌چسبد.

2- بیس کت جلوی تغییر رنگ ناخن را می‌گیرد.
پیشنهاد می‌کنیم اگر عجله دارید و یا به هر دلیل دیگری نمی‌خواهید از بیس کت استفاده کنید سراغ لاک‌های تیره و نئون نروید و در عوض لاک‌های رنگ ناخن با طیف‌های روشن‌تری را انتخاب نمایید. همچنین خرید لاک با کیفیت و استفاده از آن نیز احتمال تغییر رنگ سطح ناخن بدون استفاده از لاک پایه را کمتر می‌کند.

3- بیس کت عارضه‌های ناخن را برطرف می‌کند.
بعضی از لاک‌های پایه دارای ترکیباتی هستند که عارضه‌‌های ناخن را نیز برطرف می‌کنند. برای نمونه بانوانی که ناخن‌های خشک دارند بهتر است سراغ لاک‌های پایه با ترکیبات مرطوب‌کننده بروند. اگر ناخن‌های شما نامسطح است بهتر است سراغ لاک‌های پایه‌ای یک‌دست کننده سطوح ناخن بروید. این لاک‌های پایه، ترکیبات غلیظی دارند و ناهمواری‌های روی ناخن را کاملاً پوشش می‌دهند. به بانوانی که ناخن‌های شکننده و حساسی دارند نیز خرید لاک پایه با ترکیبات تقویت کننده ناخن را پیشنهاد می‌کنیم.
لازم به ذکر است از خرید بیس کت با ترکیبات سخت‌کننده دوری کنید. این لاک‌های پایه دارای مقدار زیادی فرمالدهید هستند و ممکن است به‌صورت موقتی، ناخن را سخت و محکم کنند، اما پس از مدت کمی باعث شکننده‌‌شدن ناخن و ترک برداشتن آن می‌شوند.