وسایل ضروری طراحی ناخن

امروزه طراحی ناخن به یک هنر تبدیل شده است و بسیاری از متخصصین طراحی ناخن طرح های زیبا و خارق العاده ای روی ناخن ها به وجود می آورند. اما انجام طراحی ناخن به صورت حرفه ای کاری است که نیاز به یک سری وسایل ضروی داشته و تنها با کمک این وسایل است که می توان به صورت حرفه ای ناخن ها را به مدل های زیبایی در آورد.


1. استیکر ناخن
استیکر های ناخن در طرح ها و رنگ های مختلفی وجود داشته و با کمک آن ها می توان ناخن ها را به زیبایی آراست. البته در استفاده از این استیکر ها باید دقت کرده و آن ها را روی ناخن های خشک شده زد.

2. قلم های نقطه گذاری
در طراحی ناخن ، فرچه ها و قلم ها جزو ابزار های بسیار ضروری هستند و تنها با کمک این وسایل است که می توان طرح های متنوع تری روی ناخن ها به وجود آورد .

3. نگین
نگین های رنگی در طرح های مختلفی وجود داشته و با کمک آن ها می توان درخشش و جلوه طراحی ناخن ها را بالاتر برد.

4. چسب های نواری در اندازه های مختلف
کسانی که در طراحی ناخن سررشته دارند می دانند که چسب های طراحی ناخن چه اهمیتی در انجام این کار دارند. با کمک این چسب ها می توان طرح هایی خلاقانه و بسیار زیبا روی ناخن ها به وجود آورد.

 5. دانه های طراحی ناخن
این دانه ها به صورت شیشه ای و فلزی وجود دارند و در انواع طراحی ناخن می توان از آن ها استفاده کرد. استفاده از این دانه ها جلوه ای سه بعدی به ناخن ها داده و طراحی ناخن را حرفه ای و زیبا می کند.

6. اکلیل
برای براق کردن و درخشان کردن ناخن ها نیازی به استفاده از لاک های اکلیلی نیست و می توان این اکلیل را بعدا و با کمک اکلیل های مجزا روی ناخن ها زد. این کار به کمک فرچه بادبزنی و یا تاپ کت انجام پذیر بوده و کافیست اکلیل ها روی ناخن های  خیس زده شده و سپس با فرچه بادبزنی اضافات آن ها پاک شود.

7. لاک
برای طراحی ناخن رنگ های مشکی، سفید و طلایی از رنگ های پرکاربرد هستند و برای طراحی و یا بیس ناخن ها می توان از این رنگ لاک ها استفاده کرد.

8. مهر ناخن
یکی از پرکاربردترین متدهای طراحی ناخن استفاده از مهر ناخن و طرح زده روی ناخن هاست. این مهر ها در طرح های مختلفی وجود دارند و باید روی ناخن های خشک زده شوند.

9. تاپ کت و بیس کت
در طراحی ناخن برای ماندگاری بیشتر لاک حتما باید از تاپ کت استفاده شود. بیس کت هم برای حفظ سلامت ناخن ها از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و با کمک آن می توان از شکستن و تضعیف سطح رویی ناخن ها جلوگیری کرد.

10. خلال دندان
یکی از ابزار های ساده و در عین حال کاربردی برای طراحی ناخن ها، خلال دندان است که با کمک آن می توان روی ناخن ها طرح های زیادی به وجود آورد.

11. طراحی ناخن قیچی و موچین
برای طراحی ناخن  نگین و یا استفاده از برچسب بر روی ناخن ها نیاز مبرمی به قیچی و موچین است.

12.  پنبه های آرایشی
برای پاک کردن لاک از روی ناخن ها و برای برخی از طرح ها نیاز به پنبه است. به علاوه پاک کردن اطراف ناخن ها هم با کمک پنبه ساده تر خواهد بود.

13.  لاک پاک کن
لاک پاک کن ها هم برای پاک کردن لاک ها و یا پاک کردن هر گونه مشکل در طراحی ناخن نیاز می شود.

14.  لاک های آکریلیکی
بسیاری از طرح های زیبای روی ناخن ها با کمک لاک های آکریلیکی انجام می گیرد.

15.  قلم های طراحی ناخن
همان طور که گفته شد، با کمک قلم های طراحی ناخن می توان طرح های زیبایی روی ناخن ها به وجود آورد.