کاشت ناخن آکواریوم

کاشت اکواریوم از جمله کاشت های ژورنالی و خاص میباشد که میتوان برای تعدادی از ناخن ها استفاده کرد البته مشکلی برای اینکه همه ناخن ا باشد وجود ندارد ولی از نظر زیبایی جالب نیست و بهتر است تک انگشت مثله انگشت حلقه را اکواریوم کار کرد. کاشت اکواریوم بنا بر نوع تیپ و مواد داخلی ان کمی از کاشت های دیگر کلفت تر بوده و حالت ظریف راندارد. کاشت آکواریوم کاشتی فانتزی است که اصلا ترمیم ندارد و فقط می توان به مدت محدود روی ناخن باشد. تیپ مناسب برای کاشت آکواریوم، ضخیم می باشد به همین علت جالب نیست که این مدل کاشت روی هر ده ناخن انجام شود و بهتر است که تنها روی یک ناخن جهت زیبایی دست ها، انجام داده شود.

مراحل کاشت ناخن با تیپ آکواریوم


1-ناخن را با ناخگیر کوتاه کنید. مانیکور اولیه را انجام دهید و یا کوتیکول ها و پوست های اضافی اطراف ناخن را با عقب زن کنار بزنید و با نیپر آن ها را اصلاح نمایید.

2-روی ناخن را با بافر خط و خش بندازید و درخشش سطح ناخن را از بین ببرید.

3-تیپ مناسب با سایز ناخن را انتخاب نمایید و بعد از دیزاین کردن و بستن لبه آن، تیپ آکواریومی را با چسب کاشت، روی لبه ناخن بچسبانید و صبر کنید تا کاملا بچسبد.

4-بعد از خشک شدن کامل چسب، با سوهان برقی خط تیپ را از بین برده و محو نمایید.

5-روی صدف ناخن را ضد قارچ زده و بعد از خشک شدن، پرایمر بزنید.

6-در کاشت آکواریومی سر ناخن اصلا مواد گذاری نمی شود و از خط لبخند به بالا (به سمت ریشه ناخن) روی صدف ناخن مواد گذاشته می شود. کاشت اکریلیک را روی بیس ناخن که تیپ ندارد، انجام دهید.

7-بعد از خشک شدن مواد، سوهان کشی را برای فرم دادن به مواد و یکدست کردن آن، انجام دهید. دقت داشته باشید که کاشت آکواریومی نیاز به سوهان کشی دقیق و حساسی دارد و به هیچ وجه نباید سوهان یا بافر روی سطح تیپ برخوردی داشته باشد و خط و خشی ایجاد نماید چون زیبایی و درخشش آن را از بین می برد.

8-در آخر روی کل سطح کار را برق ناخن بزنید.

جهت آموزش کاشت ناخن آکواریوم بهتر است دوره های آموزشی مربوطه را طی کنید.