فرق مانیکور ناخن با پدیکور ناخن

ریشه های کلمه “مانیکور” کلمه لاتین “دست” یا manus است و برای “مراقبت” یا “حضور در” ، cura یا curare. در حالی که “پدیکور” کورا را به اشتراک می گذارد ، منو را با پد یا pes جایگزین می کند ، به معنی “پا”. در این ریشه ها ، تفاوت پدیکور و مانیکور را واضح می بینید: مانیس ، یا مانیکور ، برای دست ها است ، در حالی که پدال یا پا ، برای پاها است. در حالی که هر کدام شامل نظافت ناخن ها و پوست زائده های شما هستند ، روش ها و ابزارها کمی متفاوت است.

از دید متخصصین ناخن در آرایشگاه پدیکور گرفتن گوشت های اضافی و به اصلاح مرده ی پا است که باعت می شود پاهایتان سبک تر و زیبا شود و باکتری های سطح پوست کاهش یابد اما مانیکور مختص ناخن دست است و به عمل برداشتن گوشت زائد اطرف ناخن و برطرف کردن زردی و ناصافی های روی ناخن مانیکور گفته می شود. متخصصین ناخن در آرایشگاه برای انجام مانیکور و پدیکور ابتدا دستان خود و دست یا پای مشتری را بشورید. متخصصین ناخن در آرایشگاه بیشتر از روغن بادام یا زیتون و یا مرطوب کننده های طبیعی برای نرم کردن پوست استفاده کنید. حوله ی مرطوب و گرم نیز می تواند موثر باشد. پس از مرطوب شدن پوست مرده زیر و اطرف پا، می توانید با سوهان های مخصوص های مرده را سوهان دهید تا جدا شوند.

لازم به ذکر است که هر دو، برای زیبا سازی و سالم کردن ناخن دست و پا انجاممی شود که تاثیر زیادی در جذابیت سازی اکسسوری ها دارد. اگر شما از اکسسوری دست و پا استفاده می کنید، نمی توانید ناخن های بد ریخت و شکل داشته و آن ها را با استایل خود ست کنید. مراقبت از دست (مانیکور) با مراقبت از پا ( پدیکور ) خیلی تفاوتی ندارد و بهداشت پوست، در هر دو اهمیت دارد. بنابراین، لوازم در هر دو یکی و روش انجام هم تقریبا مشابه است .

اگر به کاشت ناخن علاقه دارید جهت آموزش کاشت ناخن باید دوره های مربوط به آموزش آن را طی کنید ولی برای آموزش پدیکور و مانیکور خود به تنهایی می توانید اقدام کنید.