نکات مهم در خصوص پارافین تراپی

در دوره آموزش کاشت ناخن نگه داری از آن ها و سلامت ناخن ها بسیار مهم است. پارافین تراپی برای نرم کردن و رطوبت‌رسانی به پوست در نواحی مختلف بدن مانند: صورت، دست، پا، بدن و… در مراکز اسپا و سالن‌های زیبایی و… استفاده می‌شود. خوردن یا استشمام بوی پارافین شمع می‌تواند مشکلاتی نظیر استفراغ، حالت تهوع، سردرد یا آلودگی بِنزنی ایجاد کند. آلودگی بنزنی می‌تواند منجر به سرطان ریه هم بشود. اما استعمال موضعی پارافین ظاهرا عوارض جانبی چندان شدیدی ندارد.

نکات مهم در خصوص پارافین تراپی:

روال کار در پارافین تراپی از این قرار است که از یک لایه پارافین برای انجام کار استفاده می شود. اما گاهی ممکن است که پارافین تراپ تشخیص دهد که برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب لازم است از چند لایه پارافین استفاده شود.
پارافین باید حالت نرم و کرم مانند داشته باشد که بتواند روی پوست قرار گرفته و جذب شود.
بعد از پارافین تراپی لازم است که دست ها را به طول کامل شسته و اضافه های پارافین را از روی ناخن پاک شده و با سوهان و لاک به ناخن ها رسیدگی شود.
برای اینکه در حین پارافین تراپی به پوست دست آسیبی نرسد، معمولا پس از قرار گرفتن پارافین ذوب شده روی دست از یک دستکش پلاستیکی و حوله ی گرم روی آن استفاده می شود تا پس از خنک شدن؛ به راحتی از روی دست جدا دشه و دست نرم و لطیف شود.
قبل از انجام پارافین تراپی حتما از بهداشتی بودن و یک بار مصرف بودن لوازم به کار برده شده، اطمینان حاصل کنید.
قبل از اقدام به پارافین تراپی حتما با متخصص پوست و زیبایی مشورت کرده و زمان مناسب برای این کار را پرس و جو کنید تا پارافین تراپی تاثیر بیشتری روی پوست شما داشته باشد.
از مراجعه به مراکز غیر استاندارد که مجوز های بهداشتی لازم برای انجام ندارند، جدا پرهیز کنید.