طراحی ناخن آمبره اکلیلی

روش صحیح طراحی ناخن آمبره اکلیلی

در آموزش کاشت ناخن و طراحی آن، ناخن آمبره که معمولا از 2 رنگ تشکیل می شود و در آن نوعی تفاوت رنگ تدریجی ایجاد می شود به گونه ای که رنگ روشن بالای ناخن به تدریج با رنگ تیره تر در جهت بالا ترکیب می شود. برای ایجاد یک اثر ناخن آمبره بدون نقص زمان و تمرین زیادی لازم است، اما برای ایجاد یک آمبره ی منحصر به فرد بر روی ناخن، دست فردی که کار را انجام می دهد بسیار باز است و می تواند خلاقیت زیادی به خرج دهد.

  1. ناخن ها را تمیز کنید. هر زمان می خواهید ناخن ها را طراحی کنید، برای این که نتیجه ی کار تمیز و بی نقص باشد، از قبل ناخن ها را با پنبه ای که به لاک پاک کن آغشته شده تمیز کنید. ناخن ها را تا حد دلخواه کوتاه کنید و اگر می خواهید اندازه ی آن کوتاه تر شود. اگر با طریقه صحیح سوهان کشیدن ناخن آشنا باشید به زیبایی می توانید ناخن های خود را حالت دهید. اگر گوشه ی ناخن ها تیز هستند آن ها را کمی گرد کنید.
  2. به ناخن ها لایه اصلی و پایه بزنید. برای نتیجه ی بهتر، تمیز و یک دست یک لایه لاک پایه یا Base به ناخن ها بزنید. این کار همچنین باعث جلوگیری از لب پریدگی لاک اصلی در طراحی ناخن آمبره می شود. اجازه دهید این لایه بین ۵ الی ۱۰ دقیقه خشک شود.
  3. لاک پایه اصلی را بزنید. تمام سطح ناخن را با لاک رنگی پایه پر کنید. این رنگ لاک کاملا سلیقه ای است و می توانید هر رنگی که می خواهید انتخاب کنید و باید بیشتر به سلیقه مشتری و تجربه خودتان تکیه کنید. برای ایجاد یک لایه محکم و یک پارچه، می توانید دو لایه از لاک مورد نظر روی ناخن ها بزنید. این کار سبب می شود تا لایه ای ضخیم و سنگین روی ناخن ایجاد شود. پس از این که لایه ی اول را زدید بین ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود و سپس لایه دوم را بزنید. زدن دو لایه سبک از لاک باعث می شود تا بدون این که لاک ها چسبناک شود، ظاهر ناخن آمبره مات و زیبا شود.
  4. اولین لایه ی لاک اکلیلی را بزنید. برس لاک را از شیشه خارج کنید و لاک اضافه را به دهانه ی شیشه بمالید تا مقدار کمی از لاک روی برس بماند، زیرا برای اولین لایه از لاک اکلیلی نیاز به مقدار کمی از آن داریم. تمام سطح ناخن را با لاک پر کنید اما مراقب باشید قسمت پایین ناخن و نزدیک به پوست زیاد آغشته به لاک نشود. نگران باشید، اگر تمام سطح ناخن را با دقت پر کنید قسمت های پایینی نیز به اندازه ی مناسب پر خواهند شد. اجازه دهید این لایه حداقل به مدت ۵ دقیقه خشک شود.
  5. دومین لایه ی لاک اکلیلی را بزنید. این دفعه برس را کمتر به دهانه ی شیشه بمالید و بگذارید مقدار بیشتری لاک روی آن بماند. این دفعه بر روی نیمه ی پایینی ناخن تمرکز کنید و اجازه دهید مقدار بیشتری اکلیل روی سطح پایینی پخش شود. اجازه دهید تا ناخن ها به مدت 10 دقیقه خشک شوند. می توانید هر چقدر دل تان می خواهد به قسمت پایین ناخن اکلیل اضافه کنید اما برای ایجاد ناخن آمبره زیباتر تراکم اکلیل ها باید از نازک به ضخیم باشد. می توانید یک لایه دیگر نیز به آن اضافه کنید، اما این مسئله را در نظر بگیرید که هرچه لایه ها نازک تر باشد لاک خیس تر خواهد شد و ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا خشک شود. می توانید طبق سلیقه ی خود، به نحوی ناخن را طراحی کنید که فکر می کنید بهتر و زیباتر به نظر می رسد، اما مدت زمان خشک شدن آن را نیز در نظر بگیرید.
  6. لاک بی رنگ یا لایه بالایی را اضافه کنید. برای یکدست شدن و زیباتر به نظر رسیدن ظاهر ناخن ها، یک لایه لاک بی رنگ روی ناخن ها بزنید. هنگامی که لاک اکلیلی می زنید ممکن است ظاهر ناخن ها کمی پستی و بلندی داشته باشد، برای مرتب به نظر رسیدن آن می توانید یک لایه لاک بی رنگ دیگر نیز بزنید. این کار همچنین باعث می شود تا اکلیل های موجود در لاک به لباس پس ندهد و بر پوست دست نیز کشیده نشود.